بروزرسانی سیستم عامل IOS

گوشی اپل X گیگ 256

 

اگر می خواید دچار مشکل نشوید هرچه سریعتر سیستم عامل IOS  خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید

اگر می خواید دچار مشکل نشوید هرچه سریعتر بروزرسانی سیستم عامل IOS خود را به آخرین نسخه انجام دهید .
تیم امنیتی شکار  Project Zero گوگل اخیراً شش آسیب پذیری را در نرم افزار اپل کشف کرده است که این غول فناوری با ارائه به روزرسانی هفته گذشته iOS12.4 ، پوششی را برای نقص های امنیتی ارائه داده است.
با این حال ، محققان Project Zero ادعا می کنند که یک آسیب پذیری علی رغم وصله اپل همچنان قابل بهره برداری است.
چهار مورد از آسیب پذیری های کشف شده توسط محققان ، از جمله موردی که هنوز برطرف نشده است ، “بدون تعامل” هستند – به این معنی که برای بهره برداری از یک دستگاه iOS نیازی به ورودی کاربر ندارند.
کد مخرب با استفاده از iMessage  غیرمستقیم به دستگاه ها  ارسال می شود و به محض باز کردن کاربر و مشاهده آیتم دریافت شده ، آن را اجرا می کند.
دو آسیب پذیری دیگر نیز نیازی به تعامل با کاربر ندارند و به مهاجمان اجازه می دهد تا داده ها را از حافظه دستگاه برداشت کند و پرونده ها را از یک دستگاه از راه دور بخواند.
یکی از آسیب پذیری ها آنقدر شدید است  که در صورت برطرف نشدن  تنها راه برای بازیابی آیفون حذف تمام داده های موجود در آن است.
جزئیات پنج اشکال بصورت آنلاین منتشر شده است ، اما اشکال نهایی تا زمانی که اپل آن را برطرف نماید ، محرمانه باقی خواهد ماند.
طبق روال عملیاتی Google Project Zero ، این تیم   پس از  ۹۰ روز از کشف اشکالات  آن را به صورت علنی فاش می کند ، بنابراین توسعه دهندگان این شانس را دارند که موضوع را در یک به روزرسانی نرم افزاری تنظیم و حل کنند.
اپل از کاربران خواسته است نسخه جدید iOS را نصب کنند ، اما مستقیماً موضوع را مورد بررسی قرار نداده است.
در بیانیه ای آمده است: “بروزرسانی سیستم عامل IOS یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای حفظ امنیت محصول Apple خود انجام دهید.”

ارسال ناوبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *